Gran Canaria – ogród Jardín Canario

Gran Canaria –  ogród Jardín Canario
Share Button

Ogród – Jardín Canario znajduje się w miejscowości Barranco Guiniguada, w odległości 7 km od Las Palmas. Największy w Hiszpanii. Bardzo ładnie położony w wąwozie. Ogród botaniczny z okazami kaktusów, palm i charakterystycznej roślinności dla wyspy, dużo jaszczurek. Najładniejsze według mnie to drzewa smocze. Ogród sprawia wrażenie trochę opustoszały choć oficjalne źródła podają że odwiedza go 250000 osób rocznie. Na pełne zwiedzanie trzeba wygospodarować około 4 godzin, my tyle nie mieliśmy. Pomimo że jest położony nieco na uboczu Las Palmas warto go odwiedzić.
Ogród Botaniczny ma swoje początki we wczesnych latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Tworzenie ogrodu rozpoczęto w 1952, a jego oficjalne otwarcie nastąpiło w 1959. Szwedzki botanik Eric Ragnor Svensson wpadł na pomysł, aby zebrać w jednym miejscu wszystkie botaniczne bogactwa Wysp Kanaryjskich, w jednym miejscu. Rośliny czują się tu komfortowo tak jak w swoim nauralnym środowisku. W nazwie ogrodu upamiętniono José Viera y Clavijo (1731–1813), który był pionierem badań nad szatą roślinną archipelagu.
Zwiedzanie ogrodu jest bezpłatne codziennie od 9:00 -18: 00.

strona www: Jardín Botánico Viera y Clavijo (zobacz)

 

 

Ciekawostka: W ogrodzie prowadzona jest działalność z zakresu ochrony przyrody. Gromadzone są poza roślinami rosnącymi w gruncie także zasoby gatunków zagrożonych dla Wysp w postaci nasion w banku genów.

 


 


Gran Canaria
Gran Canaria
Ogród Botaniczny Jardin Canario
« 1 z 24 »

 

 

Ciekawostka: Ogród jest centrum obserwacji gatunków charakterystycznych dla całego regionu zwanego Macaronesico, do którego należą także Azory, Madera, Archipelag Kanaryjski oraz Wyspy Zielonego Przylądka.

 


Plan Ogrodu

 

Plan ogrodu – Jardín Canario (kliknij aby powiększyć)

 


 

Zobacz również
Gran Canaria – Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie - archipelag hiszpańskich wysp autonomicznych, leżących na Oceanie Atlantyckim około 100 km od Czytaj więcej

Czeska Szwajcaria

Czeska Szwajcaria (České Švýcarsko) leży w najbardziej na północ wysuniętej części Czech, w pobliżu granicy Czytaj więcej

Czeski Raj

Idealne miejsce na rodzinny urlop Czeski Raj położony jest w północnej części Republiki Czeskiej, jest Czytaj więcej

Szlaki Ustronia

Na szczycie Czantorii Beskid Śląski to najbardziej na zachód wysunięta część Czytaj więcej

Dzikie Bieszczady

Bieszczadzkie Połoniny Nie ma najmniejszego sensu opisywać bieszczadzkich szlaków, ścieżek przyrodniczo-historycznych czy tras wycieczkowych, już Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona używa wtyczki Akismet do redukcji spamu. Polityka prywatności dla odwiedzających stronę. Dowiedz się, jak przetwarzane są dane komentarza.